5 Basit Adımda Dlive Kullanımı Rehberi

Son zamanlarda birçok oyuncunun ilgisini çeken Dlive , sizlere yayın yaparken para kazanmayı sağlıyor. Bu yazımızda Dlive kullanımı nasıl olur şeklinde bir konu seçtik. İyi okumalar

5  Basit Adımda Dlive Kullanımı Rehberi

Dlive kullanımı, televizyon gibi cihazların izlenmesinin düşüşe geçmesiyle patlama yapmış bir canlı yayın platformudur. Twitch gibi güçlü rakiplerininin yanı sıra piyasada tutulmuş bir platformdur. Son zamanlarda ise yaptıkları partnerlik anlaşmaları ile birlikte adlarından sıkça söz ettirmişlerdir. 

İşlemlerini blockchain üzerinden gerçekleştirir. Ayrıca diğer yayın platformları gibi komisyon payı almaz. Bu tür sebepler ile son zamanlarda adından sıkça söz ettirdi. 

Dlive Kullanımı Nasıl Olur? 

  • Adım 1: İlk başta başlamak için bir yayın programı indirmeniz gerekir. En çok kullanılanlar arasında OBS örnek gösterilebilir. 
  • Adım 2: Yayın programı için gelişmiş ayarları yapılandırmanız gerekir. En çok kullanılanlar; 

Oran kontrolü: CBR 

Anahtar kare aralığı: 2 (normal gibi gözükse de önemli bir ayardır) 

Profil: Main Account 

  • Adım 3: Yayın başlığını, hangi dil olacağını, yayın hangi kategoride olacağını ve yaş sınırlamasının olup olmayacağını seçin. 
  • Adım 4: Yayın için bilgilerinizi doldurun ve Dlive kullanımı için yayın anahtarınızı alın. 
  • Adım 5: Son aşama için almış olduğunuz yayın anahtarınızı OBS programına kullanın ve ‘’Tamam’’ tuşuna basın. 

Not: Canlı yayında önerilen ayarlar ile sayfa da önerilen ayarlar arasında farklar oluşabilir. Kaliteye, ağ bağlantısına, internet hızına ve konuma göre farklılıklar yaşanabilir. Bu farkları tamamen yok etmek imkansız olsa da internet hızınıza bağlı olarak azaltmak mümkün olur. 

Dlive Nasıl Kullanılır? 

Dlive kullanımı, klasik canlı yayın kullanımına benzeyen bir özelliğe sahiptir. Dlive gibi platformların tutulma sebebi, yayıncının izleyen ile anlık iletişime geçmesidir. Oyun oynarken, sohbet ederken veya video izlerken izleyiciyi daima olayın içinde tutar. 

 Bu platformu kullanmanın 2 yolu bulunur; 

  • Yöntem 1: İlk yöntem yayıncı olarak kullanabilirsiniz. Yayıncılar da sistem, donate ve abone üzerinden döner. Para harici destek olmak isterseniz, izlenmelerinizle destek olabilirsiniz. 
  • Yöntem 2: İkinci yöntem ise yayın yapan kişiyi izlemek. Burada yayın yapan kişi ile birebir iletişime geçebilirsiniz. Maddi destek sağlamak isterseniz yayınlarına bağış atabilir veya abone olabilirsiniz. İzlemekten keyif aldığınız yayıncıya maddi destekte bulunmak zorunda değilsiniz. 

Tepkiniz Nedir?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0