ABD, Amerikan şirketlerinin Huawei'ye satışını zorlaştıracak bir kural koyuyor

Pentagon yeni kurala itiraz etti

ABD, Amerikan şirketlerinin Huawei'ye satışını zorlaştıracak bir kural koyuyor

ABD Ticaret Bakanlığı ile konuştu kaynaklara göre, potansiyel bir düzenleme daha zor ABD şirketleri Huawei satmak için yapmış olur çekti Wall Street Journal

 Pentagon ve Hazine Bakanlığı kuralını protesto sonra.

Şu anda, ABD şirketleri, bu şirketler ABD şirketleri tarafından yapılmayan malzemelerin veya patentlerin yüzde 25'inden daha azıyla üretildiği sürece, yurtdışı konumlarından Huawei'ye cips veya diğer elektronik ürünler satabiliyor.

Bununla birlikte, Ticaret Bakanlığı, Yönetim ve Bütçe Ofisine (OMB) bu yüzdeyi yüzde 10'a düşürecek yeni bir kural önermiştir. Pentagon görünüşe göre bu değişikliğe itiraz etti çünkü Huawei'ye ne kadar satabileceklerini sınırlayarak ABD şirketlerine zarar vereceğine inandı ve Ticaret Bakanlığı bu kuralı OMB'den aldı.

Huawei kalır etkin bir kara listeye Başkan Trump ilan ettikten sonra ABD tarafından bir talimat ABD hükümetinden lisans olmadan şirket ile çalışmaktan Amerikan işletmeler men geçen Mayıs. Bu, örneğin Google'ın Huawei telefonlarında kullanmak üzere Android'i Huawei'ye lisanslayamayacağı anlamına gelir. Ancak bazı şirketler hala Huawei'ye satış yapıyor ve Ticaret Departmanı tarafından yeni çekilen kural, Huawei'ye satışını zaten olduğundan daha zor hale getirecekti.

Huawei ve Ticaret Bakanlığı yorum taleplerine hemen cevap vermedi.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0