Apple sonunda Epic Games'in geliştirici hesabını feshetti

Apple sonunda Epic Games'in geliştirici hesabını feshetme tehdidiyle yola çıktı. İki şirket arasındaki karışıklık, Epic'in popüler oyunu Fortnite'a kendi doğrudan ödeme seçeneğini ekleyerek App Store kurallarına aykırı davranmasıyla başladı.

Apple sonunda Epic Games'in geliştirici hesabını feshetti

Apple, anlaşmazlığın başlamasından bu yana birkaç hafta boyunca Fortnite'ı App Store'dan kaldırmıştı ancak Epic Games'in Battle Breakers ve Infinity Blade Stickers gibi diğer oyunlarını bırakmıştıic Epic'in geliştirici hesabının sonlandırıldığı yeni geliştirme ile diğer tüm Epic Games oyunları App Store'dan çekildi. Mağazada  Epic Games araması artık web üzerindeyken hiçbir şey döndürmüyor, Epic Games geliştirici hesabı boş.

İyi olan şey, Fortnite'ı zaten indirdiyseniz, uygulamanın çalışmaya devam etmesi, ancak yeni Marvel temalı 4. Sezon içeriğinin hiçbirinde ale olmayacaksınız.

Apple tarafından yayınlanan bir açıklama, hesabın kaldırıldığını doğruladı ve feshin olması gerektiğine dair hayal kırıklığını dile getirdi.

"Epic Games hesabını 'Uygulama Mağazası'nda sonlandırmak zorunda kaldığımız için hayal kırıklığına uğradık. Epic Games ekibiyle uzun yıllar lansmanları ve sürümleri üzerinde çalıştık. Mahkeme, Epic'in davası ilerledikçe "Uygulama Mağazası" kurallarına uymasını, bu durumu yaratana kadar son on yılda izledikleri yönergeleri tavsiye etti. Epic reddetti. Bunun yerine, “Uygulama Mağazası” nın kurallarını ihlal etmek için tasarlanmış Fortnite güncellemelerini tekrar tekrar gönderirler. Bu, “Uygulama Mağazası” ndaki diğer tüm geliştiriciler için adil değil ve müşterileri mücadelelerinin ortasına koyuyor. İleride tekrar birlikte çalışabileceğimizi umuyoruz, ancak maalesef bugün bu mümkün değil.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0