Call of Duty: Black Ops Cold War - Bölünmüş Ekran Çok Oyunculu Nasıl Oynanır

Black Ops Cold War'da hem çevrimiçi hem de yerel olarak bölünmüş ekranda çok oyunculu modları üstlenebilirsiniz, ancak özelliği etkinleştirmek biraz belirsiz - işte bilmeniz gerekenler.

Call of Duty: Black Ops Cold War - Bölünmüş Ekran Çok Oyunculu Nasıl Oynanır

Hemen açık değil, ancak Call of Duty: Black Ops Cold War'da bulunan en güzel şeylerden biri , çok oyunculu tekliflerini bölünmüş ekran modunda alma yeteneğidir. Bu, bir arkadaşınızla bir TV paylaşabileceğiniz ve her ikisini de aynı kanepenin rahatlığından Cold War'un çok oyunculu oyununa dalabileceğiniz anlamına gelir. Bu, PS4 / Xbox One neslinde oyunlarda verilmeyen bir şey.

Ancak özel eşleşmelerden daha fazlası için bölünmüş ekran seçeneğine sahip olmak güzel olsa da, yerel bölünmüş ekranı etkinleştirmek Soğuk Savaş'ta tam olarak açık değildir. Modu konsollarda kullanmak için birkaç uyarı da var. Özellikle, çevrimiçi bölünmüş ekran oynamak istiyorsanız, iki Xbox Live Gold hesabına veya iki PlayStation Network hesabına ihtiyacınız olacak. Bölünmüş ekranın, konsol üreticilerine çevrimiçi abonelik ücretlerini aşmak için geçici bir çözüm olmasını beklemeyin. Bu on yıl öncesine benzemiyor.

Soğuk Savaş'ın tüm modlarında, konsollarda hem çevrimiçi hem de yerel oyun için bölünmüş ekranı ayarlamak için bilmeniz gereken her şey burada. Bunu oyunun PS4, PS5, Xbox Series X / S ve Xbox One sürümlerinde yapabilirsiniz.

Adım 1: İkinci Bir Denetleyicide Oturum Açın

Soğuk Savaş'a başlamadan önce ikinci bir kontrol cihazına ihtiyacınız olacak. İkinci denetleyicide, konsolunuzdaki bir hesapta oturum açın. PlayStation veya Xbox konsolu ailelerinde, PSN veya Xbox Live'a bağlı hesap yerine bir misafir hesabıyla oturum açabilirsiniz. Bu, bazı çok oyunculu varyasyonlarda işe yarayacak, ancak çevrimiçi oynamak için bir misafir hesabı kullanamayacağınızı unutmayın - birini kullanmak sizi yerel oyunla kısıtlar.

Çevrimiçi oynamak istiyorsanız, ikinci oyun kumandasında bir Xbox Live veya PSN hesabında oturum açtığınızdan emin olun. Ayrıca, Cold War'u yüklediğinizde kurabileceğiniz veya oturum açabileceğiniz, çevrimiçi oynamak için ayrı bir Activision hesabına ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Adım 2: Yönünüzü Ayarlayın

Cold War, bölünmüş ekran ayarlarınızı yatay olarak (böylece iki ekran üst üste yığılır) veya dikey (yani yan yana) olarak ayarlamanıza olanak tanır. Grafik ayarları menüsünde ikisi arasında değişiklik yapabilirsiniz, bu yüzden çok oyunculu bir oyuna başlamadan önce bunu kontrol edin ve kendinizi şaşırmış halde bulun.

3. Adım: Çevrimiçi ve Çevrimdışı Arasında Geçiş Yapın

Cold War'un ana menüsüne geldiğinizde, Campaign, Multiplayer, Zombies ve Dead Ops Arcade oynama seçeneklerini göreceksiniz. Aradığınız bilgi ekranın alt kısmında aşağıdadır: Çevrimiçi ve çevrimdışı oyun arasında geçiş yapan ayar. Bunu, oyun kumandanızdaki tek bir düğmeyle değiştirebilmelisiniz.

Çevrimdışı moda geçin ve internetteki diğer oyuncularla doldurulamayan, seçtiğiniz çok oyunculu lobiye yükleyebilirsiniz. Çevrimdışı modda, konsolunuzdaki bir misafir hesabını kullanarak başka bir oyuncuya karşı bölünmüş ekran oynayabilirsiniz. Çevrimiçi bir şeyler yapmadan önce belirli silahlı çatışma durumlarını uygulamak için iyi bir fırsat.

4. Adım: Lobiye Git

Her iki durumda da, çok oyunculu bir lobide olduğunuzda, ekranın sağ tarafında bölünmüş ekran için nasıl oturum açacağınızı söyleyen bir bilgi istemi arayın. Çevrimiçi ve çevrimdışı arasındaki geçiş gibi, bölünmüş ekrana geçmek için bir düğmeye bir kez basılması gerekir. Bu, ikinci denetleyicideki oyuncuyu otomatik olarak oyun içi partinize de ekler.

Çevrimiçi bir oyun arıyorsanız, ne tür bir maç yapmak istediğinizi seçtikten sonra lobinizin geri kalanı normal şekilde dolmalıdır (ve senaryoyu başlattığınızda Zombies'de). Yerel oyunda, doğrudan oyuna yükleneceksiniz, ancak elbette, biraz boş olacak. Bunu telafi etmek için daha küçük bir harita seçin.

Daha fazlası için takipte kalınız. 

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0