Cyberpunk 2077: PS5 ve X Serisi ne zaman geliyor?

Witcher developer'ın yeni oyunu şu anda mevcut nesil sistemlerde, PC'lerde ve Stadyumlarda mevcut, ancak yeni nesil sürüm için biraz daha beklemek zorunda kalacaksınız.

Cyberpunk 2077: PS5 ve X Serisi ne zaman geliyor?

Witcher geliştirici CD Projekt Red'in en son büyük oyunu Cyberpunk 2077 şu anda piyasada, ancak bu RPG için sadece bir başlangıç. Oyun, geriye dönük uyumluluk sayesinde PlayStation 5 ve Xbox Series X | S'de oynanabilecek , ancak gerçek yeni nesil sürümler bir süre daha yayınlanmayacak.

Cyberpunk 2077, PS5 ve Xbox Series X | S İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Cyberpunk 2077'nin PS5 ve Xbox Series X | S için ısmarlama sürümleri, en yakın zamanda 2021 için kaleme alındı. İş geliştirme patronu Michal Nowakowski, yeni nesil sürümler hakkında şunları söyledi: "Uygun, tam gelişmiş bir yeni nesil versiyona gelince, bu daha sonra gelecek."

Cyberpunk 2077'yi PS5 ve Xbox Series X | S'de oynayan kişiler, yine de bu makinelerin gücü nedeniyle bazı iyileştirmeler görecekler. CDPR, "Yeni nesil konsollarda daha iyi görünecek" dedi. Bu, belirli geliştirmeler detaylandırılmamış olsa da, PS4 ve Xbox One ile karşılaştırıldığında gelişmiş kare hızları ve yükleme sürelerine kadar uzayabilir. Mevcut nesil platformlar, zayıf kare hızları ve çamurlu görsellerle oyunu şu anda olduğu gibi çalıştırmakta sorun yaşıyor. Bazı durumlarda, temelde oynanamaz.

Cyberpunk 2077'nin PS5 ve Xbox Series X | S sürümleri piyasaya sürüldüğünde, oyunu zaten satın almış olanlar için ücretsiz yükseltme olarak sunulacaklar. Yine de aynı aileden olması gerekecek; Oyun PS4'te varsa, PS5 sürümüne yükseltebilirsiniz.

CDPR yönetimi, Cyberpunk 2077'nin yeni nesil baskısının 2021'de çıkabileceğini veya çıkmayabileceğini söyledi; stüdyo henüz bir çıkış tarihini belirlemedi.

Oyunu çeşitli mağazalardan satın alabilirsiniz, ancak en yüksek miktarda paranın geliştiriciye gitmesini istiyorsanız, CDPR'nin kendi dijital mağazası GOG'dan satın alabilirsiniz.

Cyberpunk 2077, CDPR'nin yeni nesil tedaviyi alan tek oyunu değil. Şirketin bir önceki büyük satıcısı The Witcher 3: Wild Hunt, PS5 ve Xbox Series X | S için yükseltmeler alıyor ve bunlar da ücretsiz olacak.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
1
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0