DirectX 12'deki Yenilikler Neler?

DirectX 12'deki Yenilikler Neler? DirectML, DirectX Işın İzleme ve DirectStorage'ı Anlamak

DirectX 12'deki Yenilikler Neler?

DirectX, geliştiricilere inanılmaz oyunlar yapmaları için araçlar sağlayarak 25 yıldır bizimle birlikte. En son sürüm olan DX12 2015'te piyasaya sürüldü, ancak son birkaç yılda Microsoft, yazılım kitaplığını ışın izleme ve makine öğrenimi ve nihayetinde veri yönetimini kapsayacak şekilde genişletiyor.

Cyberpunk 2077, Far Cry 6 ve Watch Dogs: Legion gibi büyük yeni nesil oyunlar bu DirectX 12 ekstralarından bazılarını kullanıyor. Peki bunlar tam olarak nedir? Bu geliştirmeler ne yapabilir ve oyunları hepimiz için nasıl daha iyi hale getirecekler?

DirectX 12 tam olarak nedir?

DirectX'in ne olduğuna dair hızlı bir açıklama ile başlayalım . İster en yeni gişe rekorları kıran oyunlardan biri ister küçük bir indie oyunu olsun, herhangi bir modern oyunu alın ve C ++ gibi genel amaçlı bir dilde kodlandığını göreceksiniz. Grafik, ses, oyun mekaniği Tüm binlerce veya talimatların hatlarının milyonda vardır - almak bu ile çarpın bunu, veri olduğunu , verilerin sonucunu koymak burada , vb.

Ancak bu çalışmanın çoğu, oyun ne olursa olsun veya hangi platformda oynanırsa oynansın ortak olacak. Microsoft, bir oyunu yapma sürecini kolaylaştırmak için 1995 yılında bir dizi düşük seviyeli API yarattı . Bunları, her türden kuralın ve yapının nasıl yayınlanacağına dair düzenlendiği muazzam bir kitap koleksiyonu olarak düşünün. talimatlar ve hangi veri türlerinin kullanılacağı ve uzun kod dizileri yerine kullanılabilecek basitleştirilmiş komutlar sunma.

DirectX grafik, ses, video, müzik ve giriş aygıtları için API'ler sağlar - bir PC'de oyun oynamak için ihtiyacınız olan hemen hemen her şey. Bu multimedya işlevlerini oluşturan veya kullanan aygıtların sürücüleri, talimatları API'den çevirerek bunları donanımın anlayacağı kod dizilerine dönüştürür.

Microsoft, geçtiğimiz 25 yıl içinde bu büyük kitaplığı sürekli olarak güncelledi ve DirectX 12 adlı en son sürüm, Windows 10'un piyasaya sürülmesiyle Temmuz 2015'in sonlarında piyasaya çıktı. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, eklemeler almaya devam etti ...

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1