Facebook'un Twitter ve Instagram'daki hesapları hacklendi

Hackerlar üçüncü taraf bir platform kullandıklarını söyledi Twitter. Facebook'un Twitter ve Instagram'daki hesapları Cuma günü ele geçirildi.

Facebook'un Twitter ve Instagram'daki hesapları hacklendi

Facebook'un Twitter ve Instagram'daki hesapları Cuma günü ele geçirildi. 

Hackerlar, Facebook'un Twitter ve Instagram'daki hesaplarını Cuma günü üçüncü taraf bir platform aracılığıyla geçici olarak devraldı ve sosyal ağların güvenliği ile ilgili endişeleri artırdı. Her iki hesap da normale döndü. 

Saat 15:50 civarında, hacker grubu OurMine Facebook'un Twitter hesabından tweet attı. Aynı grup , SuperBowl'den önce Ocak ayında bir düzineden fazla NFL ekibinin Twitter hesaplarını ele geçirdi ve ayrıca Facebook CEO'su Mark Zuckerberg , Twitter CEO'su  Jack Dorsey  ve  Google CEO'su Sundar Pichai gibi teknik grupların hesaplarını hackledi  . 

Grup, şimdi silinen bir tweet'te, "Facebook bile hacklenebilir, ancak en azından güvenlikleri Twitter'dan daha iyi," dedi. Hackerlar ayrıca Facebook'un mesajlaşma servisinin Twitter hesabından da taviz verdiler. 

Aynı zamanda, grup Facebook'un Instagram hesabını devraldı ve grubun logosunun fotoğraflarını yayınladı.

Facebook’s Instagram account also hacked into by ourmine

Bir Twitter sözcüsü, Facebook'un hesabının üçüncü taraf bir platformda saldırıya uğradığını doğruladı. "Sorundan haberdar olur olmaz, güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik ve Facebook'taki ortaklarımızla bunları geri yüklemek için yakın bir şekilde çalışıyoruz" dedi. Twitter üçüncü taraf platformunu adlandırmayı reddetti, ancak tweet'lerin ekran görüntüsü yayınların sosyal medya yönetim aracı Khoros'dan geldiğini gösteriyor. Instagram ve Khoros yorum talebine hemen yanıt vermedi. 

Başlangıçta 7 Şubat 16:33 PT yayımladı.
Güncelleme, 16:58: Üçüncü taraf platformu ve Facebook Messenger'ın Twitter hesabı hakkında bilgi içerir. 

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1