Fortnite'daki en iyi silahlar

Fortnite'daki en iyi silahlara yönelik rehberimiz, nadir türleri ve bunların ne anlama geldiğini, her silah kategorisindeki en etkili silahları ve bunların nasıl kullanılacağına dair ipuçlarını ele alıyor.

Fortnite'daki en iyi silahlar

Fortnite'da hayatta kalmak  ve bir Victory Royale elde etmek beceri, oyun alanı bilgisi ve rakiplerinizden daha uzun süre dayanma dürtüsü gerektirir. Ancak doğru silahları alamıyorsanız bunların hiçbiri önemli değil. Oyun tarzınıza uygun bir ekipman oluşturmak ve maç ilerledikçe envanterinizi yönetmek, galibiyet elde etmenin anahtarıdır. Elinizde sağlam bir keskin nişancı tüfeği olmayan bir dağın tepesinde uzun menzilli bir savaşa yakalanmak istemezsiniz ve fırtınanın daha küçük binalarla dolu haritanın bir kısmında yaklaştığını görmek istemezsiniz. av tüfeği olmadan.

Silah renkleri ve ne anlama geldikleri

Fortnite Battle Royale'in silah seçenekleri, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı silahla kategoriler arasında değişiklik gösteriyor. Bastırılmış saldırı tüfeğinden patlayıcı roketatara kadar her oyun tarzına uyan bir şey var. Her silaha da nadirlik ölçeğinde bir kademe atanır. İster bir SMG isterse bir saldırı tüfeği seçiyor olun, tüm silahlar bu şekilde renk kodlu olacaktır.

  • Gri: Yaygın
  • Yeşil: Yaygın değil
  • Mavi: Nadir
  • Mor: Destansı
  • Turuncu: Efsanevi

Silah ne kadar nadir olursa, verdiği hasar o kadar yüksek olur. Bir itfaiyede, daha iyi silah sınıfı daha yüksek hasar potansiyeline sahiptir, bu nedenle gri bir saldırı tüfeğini mavi bir tüfeğe karşı savaşa sokarsanız, mavi silahı olan kişi bir üstünlüğe sahip olacaktır.

Oyun sırasında herhangi bir zamanda, kullanmakta olduğunuz silahın daha yüksek bir nadirlik seviyesi bulursanız, mevcut silahınızı değiştirdiğinizden ve yeni rengi aldığınızdan emin olun. Bu, hasarınızı en üst düzeye çıkardığınızdan emin olmanızı sağlar. Gri ve yeşil silahlar maçın başında iyidir ancak oyuncuların yarısı öldüğünde en azından mavi silahlara sahip olmalısınız.

Farklı kademelerdeki farklı silahlar arasında seçim yapmak daha zordur. Açık bir alanı kaplamak üzere olduğunuzu biliyorsanız, sıradan bir saldırı tüfeğini destansı bir tabanca ile takas etmek iyi bir fikir olmayabilir. Böyle bir seçim yapmanız gerekiyorsa, nereye gitmeyi planladığınızı ve hangi silahın araziye en uygun olduğunu düşünün. Kendinizi keskin nişancı tüfekleri konusunda çok yetenekli bulmuyorsanız, envanter alanınızı efsanevi olsa bile boşa harcamayın.

İşte hedeflemeye çalışmanız gereken silahların güvenilir bir hiyerarşisi, arzu edilirlik sırasına göre sıralanmış. Aşağıdaki silahlardan bazıları Vault'a tabi tutuldu - yani Fortnite'tan kaldırıldılar ancak özel etkinlikler sırasında periyodik olarak görünecekler. Kullanılabilir olduklarında, bunlar oyundaki en iyi silahlardan bazılarıdır, bu yüzden gözlerinizi dört açın!

Saldırı tüfeği
Saldırı tüfekleri oyundaki en güçlü silah seti olmasa da en çok yönlü olanlarıdır. Farklı durdurma gücüne sahip birkaç farklı avantajınız var. Düşmanları haritanın dört bir yanından ortadan kaldırmazlar, ancak güvenliğe hızlı bir şekilde kaçmanız gerekip gerekmediğini veya yolunuza çıkan beş kişi ile Victory Royale için bir koşuya çıkıp çıkmadığınızı kolayca anlayabilirsiniz. Kısa aralıklarla ateş ettiğinizden emin olun ve altın olacaksınız.

Bunlar, şu anda farklı saldırı tüfeği türleridir: 

Midas Davul Silahı (Bu silah yalnızca Midas Ajans'ta yenildiğinde düşürülür)
Skye'nin tüfeği tüfeği (Bu silah-Skye Köpekbalığı'nda yenilir)
Meowscles Peow Peow tüfeği (Bu silah yalnızca Meowscles Yatında yenildiğinde düşürülür)
Normal M4 saldırı tüfeği
Patlama saldırı tüfeği
SCAR tüfeği
Ağır saldırı tüfeği
Saldırı tüfeği basılmış
Kapsamlı saldırı tüfeği (Tonozlu)
Termal dürbünlü saldırı tüfeği (Tonozlu)

Av tüfekleri
Pompalı tüfekler elbette menzilde harika değildir, ancak yakınlarda biri varsa, yıkıcı bir pompalı tüfek patlamasıyla dünyalarını sallayabilirsiniz. Saldırı tüfeğiniz için mükemmel bir tamamlayıcıdırlar. Bazıları diğerlerinden önemli ölçüde daha iyidir, bu yüzden size en uygun olanı bulmak için biraz oynayın. Farklı türleri aşağıda bulabilirsiniz:

Taktik av tüfeği
Pompalı av tüfeği
Çift namlulu av tüfeği (Tonozlu)
Ağır av tüfeği (Tonozlu)

SMG

Hafif makineli tüfek
Kompakt tabanca

Keskin nişancı tüfekleri
Kabul edelim: Herkes keskin nişancı olarak üstün olamaz. Ancak bir keskin nişancı tüfeği bulabileceğiniz tek şeyse, onu akıllıca kullanın. Sürekli hareket halinde kalmanızı ve oyun içinde oturup gideceğiniz geçenlerin hareket etmesini izleyebileceğiniz alanlar için uyanık kalmanızı gerektirecek, ancak gizlendide hesaba katılması gereken bir güç olacaksınız ve bunu yapabilirsiniz- iyi yerleştirilmiş bir kafadan vuruşla yolunuzdaki herkesi vurun. Tüfek olması gerekmese, tatar videoyu da bu kategoriye dahil ettik.

Bom Yayı (Bu silah yalnızca TNTina Teçhizatta yenildiğinde düşer)
Ağır Keskin Nişancı tüfeği
Saha avcısı tatar yayı
Av tüfeği (Tonozlu)
Sürgülü keskin nişancı tüfeği (Vaulted)

Tepkiniz Nedir?

like
3
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2