Gmail Hesabı Nasıl Silinir? Google Hesap Silme

Gmail hesabı nasıl silinir? aynı deyimle Google hesabı nasıl silinir? Bu yazımızda sizlere bu konudan resimlerle beraber bahsedeceğiz ve çok rahat bir şekilde bu karmaşık işlemi halledeceksiniz.

Gmail Hesabı Nasıl Silinir? Google Hesap Silme

Google'da hesap silme işlemlerinin biraz karmaşık olmasından kaynaklı olarak insanlar bu sorunun cevabını internetten aramaya başlıyorlar. İşte bu yazımızda sizlere Google gmail hesabı nasıl silinir? sorusunun cevabından bahsedeceğiz.

Genellikle insanlar genç yaşta aldıkları ve daha sonrasında beğenmedikleri veya fazla abonelikleri olduğu için çok fazla gereksiz mail geldiğini düşündükleri için mail hesaplarını silip yeni mail hesabı alma ihtiyacı duymaktadırlar. Şimdi lafı fazla uzatmadan gmail hesabının nasıl silineceğine bakalım.

Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır? 

Hesap silme işlemine geçmeden önce sizlere uyarı yaparak işlemimize başlayalım. Silinen gmail hesabımı geri alabilir miyim? diye gelen sorulara cevap olarak ve hesabını yeni silecek arkadaşlara bilgi olarak söyleyebiliriz ki evet hesabınızı bir süre içinde kurtarabilirsiniz. Hesabı kurtarmak için yaklaşık 1 ay içerisinde hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekmektedir aksi taktirde hesabınızı kurtaramayacaksınız.

Hesap silme işlemi;

1- Öncelikli olarak  https://myaccount.google.com  veya bu bağlantı bölümüne giderek hesapta oturum açmalısınız.

2- Oturum açtıktan sonra karşısınza çıkan Gizlilik ve kişiselleştirme bloğunun hemen altında bulunan Verilerinizi ve gizliliğinizi yönetin linkine tıklayınız.

3- Verilerinizi ve gizliliğinizi yönetin bölümünde scrool bar ile aşağıya inerek Diğer Seçenekler kategorisinde Google Hesabınızı Silme sekmesine tıklayınız.

4- Daha sonra karşınıza tekrar giriş yapmanızı isteyecek bir pencere gelecek ve son aşama olarak hesabımıza son kez giriş yapacağız sonrasında hesabımız silinmiş olacaktır.

Gmail Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Geri Alabilir Miyim?

Evet yanlış gmail hesabını silen arkadaşlarımızdan bu tarz sorular tarafımıza gelmektedir. Hesabı kurtarmak için yaklaşık 1 ay içerisinde hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekmektedir aksi taktirde hesabınızı kurtaramayacaksınız.. Silinen hesaplara tekrar erişim sağlanamaz ve o kullanıcı adı ile tekrar mail açılamaz. Silme işlemi yaparken çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Banka hizmetlerimizi, sosyal medya hesaplarmızın bağlı olduğu v.b. önemli işler için kullandığımız hesapları silerken öncelikle mail adresinde değişik yapmayı unutmamamız son derecede önem arz etmektedir.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0