Google'ın yaklaşan arama kaydı özelliği de konuşma metnini destekleyebilir

Habersiz özellik hakkında daha fazla bilgi sızdırıldı

Google'ın yaklaşan arama kaydı özelliği de konuşma metnini destekleyebilir

Google Telefon uygulamasının en son sürümünde keşfedilen kod, 9to5Google raporları , habersiz çağrı kayıt özelliği hakkında daha fazla ayrıntı ortaya koydu . En ilgi çekici olan, yaklaşan özellik eklemesinin, şirketin Pixel 4'te çıkış yaptığı Kaydedici uygulamasına benzer olan çağrı transkripsiyonunu da destekleyebileceğini gösteren bir kod snippet'idir . XDA Developers o zamandan beri çağrı kayıt özelliğini kısmen bir Pixel 4 üzerinde çalışıyor, ancak transkripsiyonları elde etmeyi başardı.

Yeni ortaya çıkarılan kod ayrıca, Google'ın arama kaydının Android 10'a dahil edilmesini engelleyen " güvenlik ve gizlilik uygulamalarının " üstesinden gelmeye çalıştığı konusunda bize bir fikir verir . Kod parçacıkları, uygulamanın sizi kullanırken yerel yasalara uymanız konusunda sizi uyaracağını gösterir ayrıca bir çağrı kaydedilirken katılımcıları uyarmak için kısa bir ses klibi oynatır.

Kaydedilen çağrıların XDA Developers'a göre çağrı kaydından çalınabileceği ve başka bir yerde dinlemek isterseniz .wav dosyaları olarak dışa aktarılabileceği bildiriliyor.

Hala belirsiz olan yeni işlevin ne zaman başlayabileceğidir. Bununla birlikte, bunun gibi büyük bir yeni özellik , Google'ın Pixel telefonlarına sunmayı vaat ettiği yeni " özellik düşüşlerinden " biri için birinci sınıf bir aday gibi geliyor . Google Telefon uygulaması şu anda Google Pixel, Android One ve Xiaomi'nin Avrupa akıllı telefonlarındaki varsayılan çevirici uygulamasıdır.

Güncelleme 29 Ocak 07:40 ET: XDA Geliştiricilerinin ilk elden izlenimleriyle güncellendi.

Teknolly.com

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0