Huawei, EMUI 11'i duyurdu: Tüm Özellikler ve Güncellemeler

Bugün erken saatlerde HDC'de (HUAWEI Geliştirici Konferansı) Çinli telekom devi, HarmonyOS ve HMS Core 5.0 ile birlikte EMUI 11'i duyurdu .

Huawei, EMUI 11'i duyurdu: Tüm Özellikler ve Güncellemeler

Şirket, 10 cihazı için beta sürümleri bile yayınladı. Bununla birlikte, diğer OEM'lerden farklı olarak, Huawei'nin en yeni Android cildi Android 10'a dayanıyor çünkü firma ABD yasağı nedeniyle Google ile çalışamıyor. Her neyse, arama devi şimdi kaynak kodunu AOSP'ye yayınladığından gelecekteki yapıların Android 11 ile gelmesini bekleyebiliriz .

Şimdi Android sürümü hakkında netlik sahip olduğunu, bize EMUI 11'e getirdiği tüm yeni özellikleri bir göz atalım

Uzun Süreli Animasyonlar

1917 filmini izlediyseniz, tüm filmin tek seferde çekilmiş gibi göründüğünün farkında olabilirsiniz. Bu film yapımı yöntemi, ekranın değişmediği "uzun çekim" olarak bilinir.

Yeni Her Zaman Açık Ekran

Huawei, bu yılın başlarında EMUI 10.1'de Her Zaman Açık Ekranlarda (AOD) bazı iyileştirmeler getirdi . Şimdi, EMUI 11 ile AOD özelliği, kendin yap stilleri ve ünlü ressam Piet Mondrian'ın çalışmalarından esinlenen bir dizi varsayılan stil desteği ile başka bir makyaj yapıyor . Kendin Yap stilleri hakkında konuşurken, kullanıcılar istedikleri herhangi bir resmi, videoyu veya GIF'i seçebilirler.

Yeniden Tasarlanan Galeri Uygulaması

Stok Galerisi uygulaması nihayet, "Fotoğraflar" sekmesinde gün ve ay görünümü arasında fotoğraflar / videolar arasında geçiş yapmak için sıkıştırma desteği ekler. Oysa "Albümler" sekmesindeki içerik artık XDA Developers'ın işaret ettiği gibi fotoğrafları sıralamak için yeni ayarlarla 4: 3 en boy oranında düzenleniyor .

Canlı Simgeler

Xiaomi'nin MIUI'si, kullanıcılar bu uygulamalardan çıktıklarında hareket eden belirli sistem uygulamaları için canlı simgelere sahiptir. In MIUI 12 , şirket bile yeni kontrol merkezinde hızlı anahtarlarla için uygulamıştır. Öte yandan, EMUI 11'deki canlı simgeler yalnızca bildirim panelinde değil, Telefon, Huawei Müzik, Huawei Not Defteri ve daha fazlası gibi belirli sistem uygulamalarında da bulunabilir.

Çoklu Ekran İşbirliği 3.0 ve Akıllı Çoklu Pencere

Yeni tanıtılan Akıllı Çoklu Pencere özelliği ile kullanıcılar, yüzen uygulamaların pencerelerini yeniden boyutlandırabilir ve hatta bir yuvadan bu tür farklı uygulamalar arasında geçiş yapabilir. Şirketin Mate X ve Mate Xs gibi katlanabilir ürünlerinde kullanıcılar, aynı Galaxy Z Fold2'de olduğu gibi birden fazla yüzen uygulama açabilirler .

-Android akıllı telefonunuzun Android 11 beta için uygun olup olmadığı nasıl kontrol edilir

Ayrıca Multi-Screen Collaboration 3.0, bağlı bilgisayarda aynı anda üç adede kadar uygulamayı açma desteği sağlar. Kullanıcılar artık aramalara katılabilir ve cihazlarının kamerasını web kamerası olarak kullanabilir. Yeni sürüm ayrıca dizüstü bilgisayarda depolanan belgelerin doğrudan kullanıcının EMUI cihazından düzenlenmesi için destek ekler.

Gizlilik ve Guvenlik

Tıpkı diğer Çinli Android görünümleri gibi, Huawei'nin EMUI 11'i de artık durum çubuğunda kamera, mikrofon ve GPS kullanımını bildiriyor. Ayrıca EXIF ​​verileri olmadan resimleri paylaşma seçeneği de ekler. 

Ayrıca, sırasıyla Galeri ve Huawei Notes uygulaması için gizli albümler ve gizli notlar da getiriyor. Hepsi bu kadar değil, yeni bir Safety Cast özelliği, hassas içeriğin kullanıcının çıktı ekranında yayınlanmasını kısıtlıyor.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0