Instagramda Engelleyenleri Görebilir Miyim?

Merhabalar, bu yazımızda sizlere sosyal medya mecrasında merak edilen sorulardan birisi olan Instagram'da beni engelleyenleri nasıl görürüm? sorusuna yanıt arayacağız.

Instagramda Engelleyenleri Görebilir Miyim?

Merhabalar, bu yazımızda sizlere sosyal medya mecrasında merak edilen sorulardan birisi olan Instagram'da beni engelleyenleri nasıl görürüm? Instagram engelleyenleri görebilir miyim? sorularına sorusuna yanıt arayacağız.

Instagram'da Beni Engelleyenleri Görebilir Miyim?

Bu konu sosyal medya üzerinde çokça dile getirilen ve merak edilen konulardan birtanesidir. Instagram'da birisi beni engelledi mi yoksa hesabını mı dondurdu bundan emin olmak istiyoruz. Engellenmek kim tarafından olursa olsun bir miktar canımızı sıkar. 

Instagram Beni Engelleyenleri Görebileceğim Uygulamalar?

Android ve iOS işletim sistemine sahip olan telefonlar için mağazada geliştirilmiş tonlarca uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar ile yaklaşık iki yıl önce bu işlemleri çok kolay yapabilirken içinde bulunduğumuz yıllarda çoğu uygulama çalışmamakla birlikte diğer uygulamalarda hesaplarımıza erişim izni isteyerek erişim izni aldıklarından dolayı çokta güvenilir uygulamalar değildir.

Güvenilir olmamasından kaynaklı olarak biz bu tarz uygulamaları kullanmamanızı tavsiye ediyoruz ve gerek olmadığını söylüyoruz. Size vereceğimiz bir kaç basıt adım ile sizi engelledi mi yoksa hesabını mı kapattı rahatça anlayacaksınız. Şimdi gelelim Instagram uygulamasız engelleyenleri görmeye

Instagram Engelleyenleri Uygulamasız Görme?

  1. Instagram'da sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişinin kullanıcı adını öncelikle arama bölümüne yazıyoruz. Eğer kullanıcı sizi engellemişse hesabı görünmeyecektir. Fakat kullanıcı hesabı dondurduğu zaman da görünmemektedir peki bu ayrımı nasıl yapacağız?
  2. Tarayıcımızı açıyoruz (Instagram hesabına giriş yapılmamış olmalı eğer giriş yaptıysanız gizli sekmeden veya hesaptan çıkış yaparak bu işlemi gerçekleştiriniz.) https:///instagram.com/kullanıcıadı şeklinde arama yaptığımız taktirde şüphelendiğimiz kişinin hesabı görüntülenirse sizi engellemiş demektir. Hesabın olmadığına dair uyarı ekrana geliyorsa karşı taraf hesabı dondurmuş demektir.

Bir diğer yöntem ise tarayıcı kısmından yaptığımız işlemi fake hesap açarak fake hesabımızdan yapabiliriz fakat gelişen teknolojiyle birlikte Instagram sizi engellediğinde engellenen kişinin açacağı hesap varyasyonlarınıda göz önünde bulundurarak yeni açtığı hesaplarıda engelleyebiliyor. Tarayıcı yöntemi daha garanti bir yöntemdir. Bu iki basit yöntem ile teyit edebilirsiniz. 

Bu yazımız bu kadardı diğer yazılarda görüşmek üzere. Unutmadan bir diğer içeriğimiz olan "Instagram Gizli Profilleri Görme Yöntemi"  yazımıza da bakabilirsiniz.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0