İnstagram Keşfete Düşme Taktiği

Bugünkü yazımda sizlere" İnstagramda keşfete düşme taktiği " anlattım

İnstagram Keşfete Düşme Taktiği

1. Gönderi Açıklaması & Tag Sayısı.

Hepimiz gönderi paylaşırken açıklama kısmında farklı farklı metinler / emojiler vb. Bulunduruyoruz. Özellikle gönderilerin keşfete düşmesi için bi’ sürü tag kullanıyoruz. Ama bu biçimde tag kullanımı oldukca yanlış. Keşfete düşmek isterken Spam’a düşebilirsiniz. Açıklama kısmında en fazlaca 8 etiket ( hashtag ) bulunmalıdır. Açıklama bölümü uzun olmamalıdır. Bunun için sizlere etiketleri yorumlar kısmında paylaşmanızı öneririm. Yani gönderinin izahat kısmında 8 etiket, yorumlar kısmında ise aynı hesap ile 5+ etiket paylaşımı yapabilirsiniz. Bu sayede hem mani yemekten bununla beraber kirlilikten kurtulursunuz. Ancak başka hesaplar ile hiç yorumlar kısmında etiket eklemeyiniz. Bunu yapmış olursanız eklediğiniz etiketler işe yaramaz ve o hesaptan geçici yorum engeli yemiş olursunuz.

2. Doğru Etiket ( HashTag ) Seçimi. 

Son zamanlar karşıma “İnstagram Keşfete düşmek için Hashtag’ler” diye konular çıkıyor. Gönderilerinizin keşfete düşmesi için elbet tag seçimi önemli, hatta etiketleri doğru seçerseniz, etiket sayısının bile önemi kalmaz. Ancak etiketlerin konusu daha oldukça mizah ve sosyal platformlar ile ( twitch & yt vb. ) ilgili olduğu vakit etkileşim sayısı daha fazlaca artar.

3. Videolu Gönderilerin Kapak Fotoğrafı.

Eğer video olarak bir paylaşım yapıyorsanız kapak fotoğrafını müsait ve ilgi çekici seçmelisiniz, aynı YouTube’da ki video kapak fotoğrafları gibi. Videolarınızın kapak fotoğrafını ilginç ve kaliteli bi’ halde düzenleyip, daha çok etkileşim alan etiketler ile paylaşırsanız gönderinizin tıklama sayısı artar ve profilinizin daha oldukça öne çıkmasını sağlar. Bu sayede diğer az etkileşim almız gönderileriniz de keşfete çıkabilir.

4. Gönderi Kaydetme Sayısı. 

Gönderilerinizin keşfete düşmesini elde eden en büyük şeylerden birisi kaydetme butonu. Bunun için bildiğimiz gibi birtakım sitelerde kaydetme botu bulunmakta, fakat bu sitelerde ki botlar gönderiye atılmış olduğu an Instagram bunu anlar ve gönderinin keşfete düşmesini engeller. Kaydetme sayısını nasıl yüksek tutacağınızı bu yöntemle anlayabilirsiniz. Kendi gönderilerinizi kaydetmelisiniz. Gönderi paylaşımı yaptıktan sonrasında gönderinizi kaydederek ve ” + ” olarak 5+ hesaptan aynı gönderiyi kaydederek keşfete düşmesini daha hızlı sağlayabilirsiniz. Google’da gizli saklı sekmeden yada VPN ile farklı hesaplar açarak kaydederseniz daha müessir netice alırsınız. Yani söylemek istediğim kaydetme botlarını kullanmayınız.

5- Reklam

Facebok,İnstagram ile reklam vererek etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Tepkiniz Nedir?

like
25
dislike
8
love
14
funny
3
angry
5
sad
8
wow
15