Intel'in yeni dizüstü bilgisayarı

Intel yeni bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürüyor.

Intel'in yeni dizüstü bilgisayarı

 Evet, doğru, Intel'in kendi bünyesinde tasarladığı yeni bir dizüstü bilgisayarı var ve 2021'in başlarında çeşitli ortaklar aracılığıyla satışa sunulacak.

NUC M15, en çok küçük masaüstü PC'ler yapmakla tanınan, şirketin genişleyen Next Unit of Computing serisindeki en son bilgisayardır.

Bununla birlikte, kapakta Intel’in adını gerçekten görmeyeceksiniz.

Bunun nedeni, Intel'in bu dizüstü bilgisayarı, onu çeşitli depolama yapılandırmalarıyla donatacak ve markalaştıracak (sektörde "beyaz etiketleme" olarak bilinen bir işlem) butik mağazalara tedarik etmesidir.

Intel bunu ilk kez yapmıyor: bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Avrupa'da Schenker ve Eluktronics ve Maingear dahil olmak üzere dünya çapında bir dizi küçük marka tarafından satılan bir oyun dizüstü bilgisayarı olan MAG-15'i üretti. ABD'de.

Ancak NUC M15 farklı bir canavar. Etkileyici bir performans ve cazip bir fiyata soğutma arayan bir oyun meraklısı kalabalığını hedeflemek yerine, M15 çok üst düzey bir üretkenlik dizüstü bilgisayarıdır.

15,6 inç, 1080p IPS ekran (dokunmatik olsun veya olmasın), Intel'in 16 saate kadar kullanım için iyi olduğunu iddia ettiği 73 watt saatlik bir pil ve Intel'in 11. Nesil Core i5-1135G7 veya i7-1165G7 dörtlüsü var. çekirdek işlemci.

Nvidia'dan ayrı bir grafik kartı yerine M15, Intel Iris Xe entegre grafik kullanır.

Bunu, hangi markanın sattığına bağlı olarak, 8 veya 16 GB RAM (lehimli, bu nedenle satın aldıktan sonra yükseltilemez) ve çeşitli depolama yapılandırmaları ile alabileceksiniz.

The M15 has an aluminum unibody and a 15.6-inch screen.

Bunların tümü, 14,9 mm kalınlığında (0,59 inç) ve 3,64 pound (1,65 kg) sağlam bir alüminyum yekpare gövdede paketlenmiştir. Görselleri biraz sıkıcı olsa bile, birinci sınıf bir dizüstü bilgisayardan bekleyeceğiniz şeyle uyum ve bitiş tam orada. (Intel, M15 için üretim ortağı olarak Tongfeng'i kullandığını söylüyor, MAG-15 ile aynı.)

Standart, iyi yerleştirilmiş bir çiklet klavye, hemen altında büyük bir cam Windows Precision izleme paneli ile ekranın altında ortalanır. İki Thunderbolt 4 / USB 4 C Tipi bağlantı noktası, iki USB-A 10 Gb / sn bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık jakı ve yanlarda tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası vardır. İki USB-C bağlantı noktası zıt taraflardadır ve her ikisinden de şarj edebilirsiniz, bu da uygundur. Eksik olan tek şey bir SD kart yuvasıdır.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1