İstediğiniz Her Videoyu İndirme Programı!

Hepimizin bazen internetsiz olmak zorunda olduğu bazı durumlar olmuştur. Bu zamanlarda canımızın sıkılmaması için dizi-film veya youtube videosu indirmek istememiz çok normal peki ya bunu en kolay ve hızlı yoldan nasıl yapabiliriz? Hangi Program Yoluyla? Konumuzda bundan bahsedeceğiz.

İstediğiniz Her Videoyu İndirme Programı!

Bazen Wi-Fi'a bağlı olup telefonumuza arşiv yapmak isteyebilirsiniz veya düzenlemek istediğiniz bir video olabilir fakat video paylaşma siteleri direkt indirmeye izin vermeyebilir. Böyle durumlarda ne yapabilirsiniz? Konumuzda bu videoları kolayca indirebileceğiniz o uygulamadan bahsedeceğiz: Internet Download Manager 

Aslında bir kaç önceki konumuzda YouTube'dan nasıl video indirilebileceğinden bahsetmiştik. Sadece Youtube'dan kolayca video indirmek istiyorsanız Bu linke tıklayarak konumuza ulaşabilirsiniz. Şimdi bahsedeceğimiz uygulama sayesinde sadece Youtube'da değil istediğiniz tüm video platformlarından direkt video verisini çekecek ve hiçbir site-reklamla sayfa URL koduyla uğraşmanızı gerektirmeyecek. Yapmanız gereken tek şey "Bu Videoyu İndir" butonuna tıklamak! Nasıl mı hadi anlatalım: 

  1. Uygulamayı İndirin

İnternet Download Manager'ı isterseniz Google'dan direkt aratıp bulabilir veya aşağıda belirttiğimiz sitelerden indirebilirsiniz (Demo süresi 30 gündür.).

İndirdiğiniz uygulamanın kurulumunu aşağıda belirtildiği aşamalarla yapın

  1. AŞAMA

İndirdiğimiz uygulamanın üstüne çift tıklıyoruz.

      2. AŞAMA

Normal uygulama kurulumu gibi olan bu uygulamanın çıkan her aşamasında ileri (NEXT)'ye tıklayın.

  1. AŞAMA

Şimdi IDM tarayıcı ilişkilendirmesi yapmamız gerekiyor. Eklentiler normalde direkt olarak tüm tarayıcılara yüklenir fakat genelde kullanıcılar Google Chrome kullandığı için onun üzerinden gideceğiz. Google Chorme'a eklenti eklenir fakat güvenlik politikaları sebebiyle bazen direkt olarak aktif edilmez manuel bir kurcalama isteyebilir bunun için.

Google Chrome'a gidin ve eklentiler kısmına tıklayın. Tıkladıktan sonra IDM'yi göreceksiniz onu aktif edin ve Chrome'u kapatıp açın. İşlemler Tamam artık rahatça IDM'yi kullanabilirsiniz.

Örnek Kullanım:

Rastgele bir video sayfası açın sağ üst köşede ortaya çıkan bu videoyu indir seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra ekrana çıkan sekmeden videonun nereye indirileceğini seçin ve bu kadar işlem tamam! artık istediğiniz videoyu istediğiniz gibi indirebilirsiniz.

 İyi Seyirler, Teknolly Okuyucuları. (Anlamadığınız aşamaları yorumda belirtebilirsiniz.)

Tepkiniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
4
funny
1
angry
1
sad
0
wow
3