Microsoft, Android uygulamalarını Windows 10'a getirebilir

İddiaya göre, Microsoft dahili olarak bu yeni sistemden "Project Latte" olarak bahsetmektedir.

Microsoft, Android uygulamalarını Windows 10'a getirebilir

Görünüşe göre, geliştiricilerin Android uygulamalarını çok az veya sıfır kod güncellemeleriyle doğrudan Microsoft Mağazasına taşımasına izin verecek. Teorik olarak, bu, kullanıcıların MS Store'da en sevdikleri Android uygulamalarını aramalarına ve ardından bunları diğer Windows uygulamaları gibi yüklemelerine olanak tanır.

Tabii ki, büyük soru hala Google Play Hizmetleri etrafında dönüyor. Bu olmadan bazı uygulamalar düzgün çalışmaz. Microsoft'un bunu nasıl ele almayı planladığını veya yalnızca Play Hizmetlerinin tam olarak çalışmasını gerektirmeyen uygulamalara odaklanıp odaklanmayacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

25 Kasım 2020 : Bluestacks gibi emulator sayesinde Android uygulamalarını Windows 10 bilgisayarlarda çalıştırmak zaten mümkün , ancak Microsoft, ortadaki adamı kesip Android uygulama desteğini doğrudan platform.

Windows Central'dan gelen raporlar , firmanın Android uygulamalarını 2021'de Microsoft Store aracılığıyla Windows'a getirmeyi düşündüğünü gösteriyor.

Microsoft'un bunu tam olarak nasıl uygulayacağı ve Windows on Arm'a gelip gelmeyeceği konusunda hiçbir kelime yok. İkincisi, Android uygulamalarının büyük çoğunluğunun Arm cihazları göz önünde bulundurularak yapıldığı düşünüldüğünde kesinlikle mantıklı.

Gmail, Uber ve diğerleri gibi pek çok uygulama Google Play Hizmetleri desteğine ihtiyaç duyuyor , ancak Microsoft'un bu paketi sunmayı planlayıp planlamadığı belli değil. Ne olursa olsun, yerel Android uygulama uyumluluğu sunan diğer platformlar (ör. BlackBerry 10, ilk Windows 10 Mobile önizlemeleri) da yerel Google Play Hizmetleri entegrasyonu sağlamadı.

Bununla birlikte, yerel Android uygulama desteği, özellikle MacOS'un iPad ve iPhone uygulamaları için destek alması ışığında, Windows 10 kararlılığına hoş bir ek olacaktır. Umarım bu, daha fazla Android geliştiricisini uygulamalarını daha büyük ekranlar için destekleyerek geliştirmeye teşvik eder, çünkü bu katlanabilirler için küçük bir şikayettir.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1