Netflix'teki en iyi 10 film

Kesinlikle beğeneceğiniz Netflix'teki en iyi 10 film

Netflix'teki en iyi 10 film

E.T. the Extra-Terrestrial (1982)

Her yaştan insan için sevilen bir klasik olan ET , insanlığın kozmostaki parlak zeka yaşamla ilk karşılaşmasına daha yumuşak bir yaklaşım getiren bir bilimkurgu şaheserdir. Elliott (Henry Thomas) bekar annesi (Dee Wallace), ağabeyi Michael (Robert MacNaughton) ve kız kardeşi Gertie (Drew Barrymore) ile yaşayan sadece bir çocuk. Bir gün, arka bahçeyi araştırırken Elliott onu izlerken bir şey hisseder. Tabii ki, dünyaya ilmi bir görevde bulunan uzaylı bir feza aracı yanlışlıkla kendilerinden birini geride bıraktı. Tuhaf görünümlü mahluk korkularını bir kenara bırakarak Elliott, hükümet onu ele geçirmeden ilkin ET'nin evine gitmesine destek olmak için çalışır.

Tür: Çocuklar ve Aile, Bilim Kurgu ve Fantastik
Yıldızlar: Henry Thomas, Robert MacNaughton, Dee Wallace, Drew Barrymore
Yönetmen: Steven Spielberg
Değerlendirme: PG
Süre: 114 dakika

Geleceğe Dönüş (1985)

Tüm zamanların en sevilen ve müessir bilim kurgu filmlerinden biri resmi olarak Netflix'te. (II. Bölümde olduğu benzer biçimde!) Marty McFly (Michael J. Fox) hoş olmayan bir yaşamı olan basit bir lise öğrencisidir. Okuldaki müdürü tarafınca kaşınıyor, inek babası (Crispin Glover) ve güzel annesi (Lea Thompson) arasındaki gerilmiş ilişkiye katlanmak zorunda ve babasının Marty'nin babası orta yaşlı kabadayı Biff (Thomas F. Wilson) tarafınca itildiğini görüyor süpervizörü. Bununla beraber, Marty'nin eksantrik bilim adamı arkadaşı Doc (Christopher Lloyd) bir DeLorean'ı bir vakit makinesine dönüştürdüğünde, şimdi genç olan anne babaları tanışıp aşık olmadan ilkin Marty'yi 1950'lere geri gönderir. Tabii ki, varlığı bir karışıklığa niçin olur ve ebeveynlerinin nihayetinde bütünleşmesini sağlamak veya varlığını sona erdirmek ona bağlıdır.

Tür: Aksiyon ve Macera, Komedi, Bilim Kurgu
Yıldızlar:  Michael J. Fox, Christopher Lloyd
Yönetmen:  Robert Zemeckis
Değerlendirme:  PG
Süre: 116 dakika

Evlilik Hikayesi (2019)

Her ne kadar birbirlerini sevmelerinin bütün nedenlerini açıklayan bir çift açılsa da, Noah Baumbach'ın Evlilik Hikayesi hızla yanılsamayı giderir: Bu, boşanmanın, istedikleri geleceklerin basitçe ahenksiz ve dağınık bulunduğunun nihai idrakine gelen bir çiftin hikayesidir. Oradan nereye gittiklerini çözme süreci. Söz mevzusu çift, oyun yazarı Charlie Barber (Adam Driver) ve oyuncu karısı Nicole (Scarlett Johansson). Nicole, yeni bir işin beklediği Los Angeles'a geri dönmek isterken, Charlie New York'ta olmayı tercih eder. Bir dizi gerginliğin en sonuncusu, nihayet onları kıran ve iki avukat, hayatlarının geri kalanını beraber böldükçe şikayetlerini paylaşıyor.

Tür: Drama
Yıldızları: Scarlett Johansson, Adam Sürücü, Laura Dern
Yönetmen: Noah Baumbach
Puanlama:
 R
Süre:
 137 dakika

Indiana Jones ve Kayıp Geminin Baskıncıları (1981)

Indiana Jones franchise'ında on seneler süresince birkaç giriş yapıldı, sadece birincisi en iyisi olmaya devam ediyor. 1930'larda Kayıp Ark'ın Akıncıları maceraperest olarak aydınlanan, antik kalıntıları araştıran ve hazinelerini bilim adına yağmalayan bir arkeoloji profesörü olan Indiana Jones'u (Harrison Ford) takip ediyor. Nazilerin Antlaşma'nın efsanevi Arkını aradığını öğrenince Jones ve eski sevgilisi Marion Ravenwood (Karen Allen) ilkin Ark'ı bulmak için Mısır'a gider. Kayıp Ark'ın Akıncıları, büyüleyici, wisecracking bir kahraman, hain fena adamlar ve sıkı bir senaryo süresince serpilmiş görkemli set parçalarıyla klasik hamur harcını serüven hikayelerine harika bir geri dönüş.

Tür: Drama
Yıldızları: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman
Yönetmen: Steven Spielberg
Puanlama:
 PG
Süre:
 115 dakika

Cape Korku (1991)

Robert De Niro ve Juliette Lewis, Martin Scorsese'nin 1962 süspansiyon klasiğinin tekrar yapımında rolleri için Oscar adaylığı kazandılar. Acımasız tansiyon, 14 sene ilkin bir takım saldırı bitirdikleri için onu hapisten uzak tutamayan avukatı yok etmeye çalışan intikamcı bir ex-con'un öyküsünü anlatıyor. Eski müdafaa avukatının ailesini acımasızca takip eden con, onları ruhsal zilden geçirir.

Tür:  Dram, Gizem ve Gerilim
Yıldızlar: Robert De Niro, Nick Nolte, Juliette Lewis
Yönetmen: Martin Scorsese
Puanlama: 
 R
Süre:
 128 dakika

Zodyak (2007)

60'lı ve 70'li yıllarda San Francisco'yu terörize eden Zodyak katili, tarihin en fena şöhretli yakalanmamış suçlularından biri olmaya devam ediyor. David Fincher'ın 2007 filmi Zodyak suçu çözmeye çalışmaz; bunun yerine, davayı bir katil yakalamaya çalışan üç adamın takıntılarına odaklanarak bir karakter emek harcaması için itici güç olarak kullanır. Kahramanı, San Francisco Chronicle için bulmaca takıntılı bir karikatürist olan Robert Graysmith (Jake Gyllenhaal), katilin gazetenin editörlerine gönderilmiş olduğu bir mesajı çözme şansını atlıyor. Suç muhabiri Paul Avery (Robert Downey Jr.) ve katliam dedektifi David Toschi (Mark Ruffalo) ile beraber, Graysmith katilin geride bıraktığı ipuçlarını bir araya getirmeye çalışıyor. Uzunluğuna rağmen, Zodyak Fincher'ın üstün yönü ile gerilmiş, sürükleyici bir tansiyon filmi.

Tür: Drama
Yıldızlar: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr.
Yönetmen: David Fincher
Puanlama:
 R
Süre:
 157 dakika

Örümcek Adam: Örümcek Evreninde (2018)

Genellikle bir Örümcek Adam'a sahip olmanın yeterli olmadığını mı buluyorsun? 2018'in hit animasyon filmi Spider-Man: Into the Spider-Versesize isteyebileceğiniz tüm Spider-Men, -Women ve -Pig'leri (ve sonra bazılarını) sunar. Film, Ultimate Marvel evreninin hayranlarının tanıyacağı Miles Morales'i (Shameik Moore) izliyor - radyoaktif bir örümcekten bir ısırık alan ve örümcek esque süper güçleri geliştiren bir genç. Wilson Fisk (Liev Schreiber) boyutlar arasında hareket etmek için deneysel bir makine kullandığında Miles, Miles'ın evren çarpışma kriziyle başa çıkmasına yardım etmeyi kabul eden yorgun, eski bir Peter Parker (Jake Johnson) versiyonuyla tanışır. Ayrıca Gwen Stacy (Hailee Steinfeld), anime esintili Peni Parker (Kimiko Glenn) ve kaynatılmış gumshoe Spider-Man Noir (Nicolas Cage) dahil olmak üzere alternatif evren Spider-Folks'in yardımlarından da yardım alıyorlar. Örümcek Ayetine is an adventurous, funny superhero movie, one that has no qualms about throwing weird stuff at the audience.

Tür: Aksiyon-macera
Yıldızlar: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld
Yönetmen: Peter Ramsey, Bob Persichetti, Rodney Rothman
Puanlama:
 PG
Süre:
 117 dakika

İrlandalı (2019)

Martin Scorsese, Gangster türünün Goodfellas ve Casino benzer biçimde filmlerle kodlanmasına destek oldu ve şimdi İrlandalı ile türe geri dönüyor, daha önceki gangster hikayeleriyle aynı notaların çoğunu çalan bir film, sadece minik bir anahtarda. Tarihi vakalara dayanarak, film nihayetinde Frank'ın kabahat patronu Russell Bufalino (Joe Pesci) için iş yaptığını izler. Yıllar geçtikçe Sheeran sendika lideri Jimmy Hoffa'ya (Al Pacino) yaklaşıyor, koruma ve sırdaş oluyor ve mafya Hoffa'nın değerinden daha çok sıkıntı olduğuna karar verdiğinde onu ilginç bir pozisyonda bırakıyor. İrlandalı, on seneler süresince kanun kaçağı karakterlerinin yaşamlarını araştıran meditatif bir kabahat dramasıdır; Her zamanki cazibeden arınmış, Sheeran'ı aşağı çeken yavaş, rutin yolsuzluğu vurgular.

Tür: Dram Yıldızlar: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci 
Yönetmen: Martin Scorsese
Değerlendirme: R
Süre: 209 dakika

Dolemite Is My Name (2019)

Gümüş ekrandan uzun bir aradan sonrasında Eddie Murphy sıra dışı fakat muzaffer bir halde döndü.
Dolemite Benim Adım'da Murphy, kendisini tamamen 70'lerin kabahat ortağı karakteri Dolemite'ye
dönüştüren ve süreçte bir kült star olan dönüşümlü bir şarkıcı Rudy Ray Moore'u canlandırıyor.
Netflix'in 2019'da Oscar'lara girmeye çalışmak için yapmış olduğu bir takım filmden biri
(Dolemite ile olmasa da başarı göstermiş bir halde), bu yaklaşık Eddie Murphy komedinizden daha kışkırtıcı
ve dünyanın en sevilen çizgi romanlarından birini üst üste alıyor en nüanslı, dramatik, hala gülünç rolleri bulunmasına rağmen.

Tür: Komedi
Yıldızlar:
Yönetmen: Craig Brewer
Değerlendirme: R
Süre: 118 dakika

Prison Break (2005)

Michael Scofield dahi bir mühendistir. Kendisine ilişik bir firması ve düzgüsel bir yaşamı vardır. Ama işler uzun zamandır görüşmediği abisinin hapse girmesi ve idamla suçlanmasıyla değişir. Abisi Lincoln, ABD Birleşik Devletleri başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanmaktadır, fakat Lincoln masum bulunduğunu iddia etmektedir.Abisinin bu suçu işlemediğine kanaat getiren Michael onu hapishaneden çıkartmaktan başka çaresi yoktur. Bütün hukuki yolların tükendiğini anlayan Michael'ın abisini yüksek güvenlikli Fox River hapishanesinden kurtarması gerekmektedir. Ama, nasıl? Onu hapishaneden kaçırmak için muhtelif yöntemler düşünen Michael, hiçbiriyle başarıya ulaşamayacağını görür. Sadece tek bir yol vardır. İlk ilkin kendisinin hapse girmesi gerekmektedir. Detaylı bir plan yapar ve bu planı vücuduna dövme olarak çizdirir. Hayatını sonsuza kadar değişiklik yapmak için planın ilk kısmını gerçekleştirmesi gerekecektir: bir bankayı silahla soymak.2005 senesinde yayınlanmaya başlamış olan Prison Break tam bir fenomen haline gelmişti. Prison Break 2006 senesinde People's Choice Award ödüllerinde "En İyi Drama Dizisi" ödülü almış, ek olarak 2007 senesinde Avustralya Film Enstitüsü Dominic Purcell'i en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görmüştür.
Başroldekiler: Wentworth Miller, Dominic Purcell, Amaury Nolasco
Yaratıcılar: Paul Scheuring

Tepkiniz Nedir?

like
2
dislike
1
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2