Pentagram, çocuklar için HitClips gibi akıllı bir hoparlör tasarladı

Şarkı, sesli kitap ve podcast'lerle dolu NFC kartları kullanır

Pentagram, çocuklar için HitClips gibi akıllı bir hoparlör tasarladı
Pentagram, çocuklar için HitClips gibi akıllı bir hoparlör tasarladı

Çocuklar için bağlı bir hoparlör olan Yoto Player'ın

 eski okul kaset çalarlarıyla Amazon Echo veya Google Home cihazları gibi akıllı hoparlörlerden daha fazla ortak noktası var. Kasıtlı olarak mikrofon, kamera veya ekran yok - gerçekten sadece ses çalmak için tasarlandı, ancak NFC özellikli fiziksel kartlarla. Dokunsal öğrenmeyi vurgulayan ve çocukları bağımsızlık seviyesine teşvik eden Montessori öğretilerinden esinlenilen kartlara, çocukların dinlemek istediklerini seçmelerine izin vermek için şarkılar, sesli kitaplar ve podcast'ler yüklenir. Çocukları için ekran süresini en aza indirmek isteyen iki ebeveyn tarafından yaratıldı - bir telefonla eşleştirilmesi gereken Bluetooth hoparlörlere kıyasla - ve ilk sürümüyle başarılı bir Kickstarter koşusundan sonra Yoto, Pentagram (ortak tasarım stüdyosu ile ortak oldu) her şeyin arkasında Yahoo'nun yeniden tasarlanması için mikroişlemci ikinci çalışması için).

Fiziksel kartlar, nostaljik HitClips gibi hoparlörün üst kısmına yerleştirilirküçük plastik karelerde ısırık büyüklüğünde müzik klipleri içeriyordu. Ebeveynler, kendi içeriklerini boş kartlara “yüklemek” için hoparlörü eşlik eden bir uygulamaya bağlayabilir veya Yoto'nun Random House ve Roald Dahl koleksiyonu gibi ortakların müzik, etkinlik, ses efektleri ve sesli kitaplarına bağlanan kartlar satın alabilirler. Hoparlör Wi-Fi gerektirir ve NFC kartlar Yoto'nun sunucularında depolanan içeriğe bağlantılar içerir, bu nedenle hoparlör aslında Yoto Player'a takıldığında içeriği indirir. Boş kartlar kendi MP3'lerinizle, satın alınan sesli kitaplarla veya Yoto'nun sunucusuna yüklediğiniz herhangi bir şeyle özelleştirilebilir. Ücretsiz günlük içerik var, ancak Yoto ayrıca yılda dört kez evinize yeni ses kartları dağıtan yıllık 94 dolarlık bir abonelik hizmeti satıyor.

Pentagram'dan Jon Marshall Fast Company'ye verdiği demeçte, “Fiziksel nesneler olarak [kartlar] çocukların içeriği kontrol etmelerine izin vermekle kalmayıp, aynı zamanda öğrenmeyi ve oyun oynamayı da desteklemektedir ve çok küçük çocuklar için de ince motor kontrol gelişimini desteklemektedir ..

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
1
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
1