Telegram User Bot Kurulumu Nasıl Yapılır ? ( Asena & Seden )

Bu User Bot'lar sayesinde kendi Telegram hesabınıza özel olarak bot kurabilirsiniz, bu User Bot'lar ile herhangi bir chat / sohbet grupunda botunuzla bir çok özellik deneyebilirsiniz.

Telegram User Bot Kurulumu Nasıl Yapılır ? ( Asena & Seden )
Seden ve Asena User Bot Nedir? -

İki User Bot'unda birbirinden farklı ve güzel özellikleri olduğu için bu gün sizlere ikisinide tanıtayım istedim. Seden ve Asena User Bot'a dahil bazı özellikler:

1. Sınırsız Spam - Bu özellik ile herhangi bir kişiye veya da bir chat / sohbet gruplarına sınırsız bir şekilde sizin seçtiğiniz miktara göre grupta Flood yaptırabilirsiniz, sadece " .spam 500 <kelime> " komutu ile grupta çok yoğun yavaşlatma yaratabilirsiniz. Bu Spam özelliği ile seçtiğiniz kelime seçtiğiniz miktara göre atılır.

Not: Bu özelliği kötü amaçlı kullanmayınız, eğer sık sık kullanırsanız hesabınız flood wait'e düşebilir ve saatlerce ( geçici olarak ) hiçkimseye mesaj atamazsınız.

2. Takvim, Saat, Hava Durumu, COVID-19'a dair güncel durum ve yeni son dakika / güncel haberleri bu bot sayesinde sadece 1 satırlık komut ile öğrenebilirsiniz, hepsini çok işe yarar ve zararsız özelliktir.


3. YouTube üzerinden şarkı & video, Spotify üzerinden herhangi bir müzik indirebilir ve aratabilirsiniz.

4. Google'da arama yapma, Fake olarak şüphelendiğiniz kişinin fotoğraflarını Revers yapma, size gönderilen fotoğrafları meme ( miim ) yapma, Terminal kullanma & Tool kurma ve daha bir sürü özellikleri yine Telegram üzerinden sadece 1 satırlık mesaj ile mümkün kılabilirsiniz.

- Nasıl Kurulur? -
Bunlar gibi bir çok işe yarar özellikleri içeren Seden ve Asena User Bot'un kurulumunu öğrenmek için size vermiş olduğum GitHub linkinden kurulumu yapabilirsiniz.
Link: 
Tıkla. ( Seden ) Tıkla. ( Asena )

Kurulumun özeti:

1- İlk olarak kendimize bir Heroku hesabı açıyoruz ve hesabımızı onaylıyoruz.

2- Bu adrese giderek kendi Telegram hesabımızda kullandığımız numarayı giriyoruz ve bize gelen kod ile onaylayıp diğer sayfaya ilerliyoruz.
3- Diğer sayfada çıkan Development Tools'a tıklıyoruz ve karşımıza çıkan API_ID & API_HASH adreslerini kopyalayıp bir yere kayıt ediyoruz.
4- Daha sonra cihazımıza Termux adlı uygulamayı indiriyoruz, eğer IOS kullanıcısıysanız ISH adlı Terminali indirebilirsiniz.
5- Terminalimizi açıyoruz ve GitHub linkinde yer alan gerekli komutu yapıştırıyoruz.

6- Komutları girip Enter'a tıklıyoruz ve kurulumun bitmesini izliyoruz, eğer kurulum size ( Y / N ) diye sorarsa Y yazıp Enter'a tıklayın.
7- Kurulum bittikten sonra bizden kopyaladığımız API ID & API KEY ve 
Telegram hesabımızda kullandığımız numara istenilenecektir.
8- Kutuları dolduruyoruz ve 
Telegram hesabımıza gelen onay kodu ile işlemi bitirip, String Session kodumuzu alıyoruz.
9- String Session kodu 1 ile başlayıp = ile biten uzun bir koddur, işlem bittikten sonra String Session'u kopyalayıp kaydediniz.
10- Şimdi ise tek yapmamız gereken botumuzu Heroku'ya 
Deploy etmek, istediğiniz botun Github linkine tıklayarak karşınıza çıkan Deploy butonu ile işlemini başlatabilirsiniz.
11- Karşımıza " app-name " diye bir kutu çıkacaktır, buraya " sedenuserbot33 , asenauserbotneo4324 " gibi şeyler yazabilirsiniz.
12- Daha sonra " Region " kısmında Avrupa'yı seçerek işleme devam edebilirsiniz.
13- Aşağı kısımlarda API_ID & HASH & StringSession kutularını kopyaladığınız kodlar ile doldurunuz.
14- En sonda sizden Heroku API Key istenilenecektir, bu adrese giderek en aşağıda Reveal butonuna tıklayınız ve çıkan Api Key'i Copy Paste yapınız : Tıkla.

15- Son olarak Deploy butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin, 5 dakika içerisinde kurulum bitecektir.
16- Bittikten sonra Manage App butonuna tıklayın ve Resources sekmesine gidin, oradan karşınıza çıkacak ilk butonu kaleme tıklayarak aktif edin.

- Deploy işlemi için resimli anlatım: 
Tıkla.

Bunların hepsini başarılı şekilde tamamladıktan sonra biraz bekleyin, daha sonra Telegram'ı açarak herhangi bir kişiye .alive yazıp gönderin, en sonda kurduğunuz User Bot artık hesabınızda çalışır halde olacaktır, eğer Seden kullanıyorsanız ve bir sorun yaşarsanız Telegram'dan Seden User Bot Support grubuna, veya da Asena kullandığınız halde bir sorun yaşıyorsanız Asena User Bot Support grubuna giderek yardım alabilirsiniz.

Not: Botlardan birini kurduktan sonra Botların resmi Support gruplarına gitmenizi öneririm, anlamadığınız komut olursa veya sorun yaşarsanız oradan yardım alarak botu kullanabilirsiniz.

Tepkiniz Nedir?

like
3
dislike
3
love
4
funny
2
angry
3
sad
2
wow
5