Tiktok Keşfete Düşme Taktiği ve Etiketleri

Bu yazımızda sizlerle birlikte Tiktok keşfete düşme taktiği, tiktok keşfet etikerleri ve tiktok hangi saatlerde keşfete düşerim ? v.b. soruların cevaplarını arayacağız.

Tiktok Keşfete Düşme Taktiği ve Etiketleri

Bu yazımızda sizlerle birlikte Tiktok keşfete düşme taktiği, tiktok keşfet etikerleri ve tiktok hangi saatlerde keşfete düşerim ? v.b. soruların cevaplarını arayacağız.

1- Tiktok'ta Keşfete Nasıl Düşerim?

Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle en çok yapılan yanlışlardan birisi olan "ne kadar çok video atarsam o kadar iyi illa ki bir tanesi keşfete düşer" mantığıdır. TikTok kefete düşmek için en önemli faktörlerden birtanesi özgün içerik oluşturmaktır. Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok algoritması da aynı şekilde özgün içeriklere daha fazla değer vererek ön plana çıkartmaktadır.

Tiktok algoritması şu şekilde çalışmaktadır. İlk önce paylaştığımız video bizim takipçilerimizin anasayfasına düşer ve takipçilerimizden alınan beğeni, yorumlarla orantılı olarak TikTok bunu yararlı içerik diye algılar ve keşfete düşürür yani önemli olan hususlardan bir tanesi de takipçi kitlenizin videolarınıza önem verip etkileşimde bulunmalarıdır. İlk hedefimiz takipçi kitlemizin etkileşimini almaktır.

Son zamanlar karşımıza “TikTok Keşfete düşmek için Hashtag’ler” diye konular çıkıyor. Gönderilerinizin keşfete düşmesi için elbet tag seçimi önemli, hatta etiketleri doğru seçerseniz, etiket sayısının bile önemi kalmaz fakat çokta abartılmamalıdır genelde TikTok üçten fazla etiket olursa spam olarak algılayabiliyor. Ancak etiketlerin konusu daha oldukça mizah ve sosyal platformlar ile ( twitch & yt vb.) ilgili olduğu vakit etkileşim sayısı daha fazlaca artar.

Tüm bunların yanı sıra gönderi paylaştığımız, canlı yayın açtığımız saatin bile önemi etkileşim için çok önemlidir. Bunun sebebi ise kullanıcı yoğunluğunun günün belli saatlerinde artmasıyla birlikte girilen etkileşim fazladır. Canlı yayın açmakta keşfet için önemli bir husustur(ETKİLEŞİM).

Yukarıda bahsettiğimiz gibi yorumlar da keşfet için çok önemlidir. Yorum almalıyız ki etkileşim ortaya çıksın bu yüzden içerik paylaştığımız zaman açıklamaya kısmına yorum alabilecek açıklamaları yazmak önemlidir. Örnek vermek gerekirse çok fazla zıtlaştırmadan ufak polemik yaratacak içerikler olabilir "Alex mi Hagi mi?" v.b. şeklinde

2-Tiktok Hangi Saatlerde Etkileşim Fazladır?

Karşılaştığımız diğer sorulardan bir tanesi ise TikTok'ta hangi saatlerde paylaşım yaparsam keşfet'e düşerim? sorusudur. Lafı fazla uzatmadan direkt olarak cevaba geçelim.

  • Pazartesi 20.30,
  • Salı 21.00,
  • Çarşamba 19.45,
  • Perşembe 22.00,
  • Cuma 21.00,
  • Cumartesi 18.30,
  • Pazar 15.00.

Yukarıda belirttiğimiz saatlerde etkileşim son derece artmaktadır. Saatlere uymak size fayda sağlayacaktır. Saatler günlük olarak değişiklik gösterse de genelleme yapacak olursak akşam 18.00-22.00 saatleri arası, sabah ise 7.00-11.00 saatleri arasında yapacağınız paylaşımlar çok fazla etkileşim alır.

 

3- Tiktok Keşfet Etiketleri Nelerdir?

Karşımıza çıkan bir diğer soru ise TikTok'ta keşfete düşmek için hangi etiketleri kullanmalıyım? sorusudur.

Arkadaşlar en mantıklı etiketler kendi içeriğinize uygun çok fazla sayıda olmayan uyumlu etiketlerdir fakat sizlere içerik fikri vermek etiketleri yazımızın sonunda sizinle paylaşacağım.

4- TikTok Analizlere Nasıl Ulaşırım?

TikTok analizler etkileşim açısından büyük önem taşımaktadır. Yukarıda etkileşim saatlerini ne kadar paylasakta her hesabın takipçilerinin aktiflik saati buna bağlı olarak etkileşim alacağı saat değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte bir çok veri analizlizlerine ve istatistiklerine TikTok Pro ya geçerek ulaşabilirsiniz peki ya TikTok Pro'ya nasıl geçerim? diyenler için o konudan da bahsedelim. Profilinize giderek sağda bulunan 3 nokta sekmesine tıkanarak en üstte çıkan “hesabı yönet” yazısına tıkandıktan sonra pro hesaba geçiş yaparak tüm analizlere erişim sağlanabilir. Analizler günlük olarak güncellenmektedir.

TikTok Yemek Keşfet Etiketleri

#yemek #akşamyemeği #kahvaltı #yiyoruz #yemektarifleri #enfes #nefis #nefisyemek #yemektarifi #atıştırma #yemekvideo #yemekteyiz #salatatarifleri #sütlütatlilar

TikTok Eğlence Keşfet Etiketleri

#popüler #eglence #eğlenceli #komik #komikmontaj #komikvideo #

TikTok Pubg Keşfet Etiketleri

#pubg #pubgmobile #pubgtiktok #pubgkomik #pubgturkey #game #pubgedit #pubglite #pubgmobileturkey

TikTok Yabancı Keşfet Etiketleri

#tiktok #love #instagram #photography #likeforlikes #follow #photooftheday #art #fashion #like #beautiful #happy #music #cute #followforfollowback #followme #picoftheday #life #style #photo #fun #travel #instadaily #likeforfollow #smile #beauty #model #nature #fypシ

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0