Whatsapp Anroid Kullanıcılarına Müjdeyi Sundu!

Whatsapp'a iki yeni özellik ekleniyor.

Whatsapp Anroid Kullanıcılarına Müjdeyi Sundu!

Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, android kullanıcılarına müjdeli bir haber ile geldi. Dev şirket android kullanıcılarına yeni duvar kağıdı imkanları sunacak. Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp kullanıcılara duvar kağıtlarını kişiselleştirmek için belirli seçenekler sunacak. Whatsapp son zamanlarda her ne kadar Telegram ile karşılaştırılsa da dünyanın en aktif mesajlaşma uygulaması olma başarısını korumaktadır.

Whatsapp, Her Sohbette Farklı Duvar Kağıdı İmkanı Sunuyor!

Bir süre önce Instagram’a gelen güncelleme ile her sohbete farklı duvar kağıdı ve tema özelliği gelmişti bu seferde popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a bu özellik ekleniyor. Whatsapp’ın yeni getireceği güncelleme ile yeni gelecek özellik bir çok kullanıcının hoşuna gidecektir. Gelen özellik ile kullanıcılar istediği sohbette istediği duvar kağıdını kullanarak Whatsapp’ını tamamen kişisel bir alana çevirecektir.

Whatsapp, kullanıcılarına duvar kağıdını değiştirme ve kişiselleştirme özelliğinin yanında da şeffaflığını ayarlama özelliğini kullanmaya da imkan sunacaktır.

Whatsapp’ın Büyük Başarısı

Dünyanın en büyük ve en aktif kullanılan mesajlaşma uygulaması olmak elbette kolay bir iş olmadı ve yıllarca emek gerektirdi. Whatsapp’ın kurucusu Jan Koum Whatsapp’ı tasarlayarak geliştirmişti ve 2014 yılının Şubat ayın da Facebook’a 19 milyar karşılığın da Whatsapp’ı tamamen satmıştır. Jan Koum’un şuan net serveti 10 milyar dolar olarak bilinmektedir. Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarına genel olarak bakıldığı zaman hiçbir uygulama bir günde ivme kazanarak başarı yakalamamıştır bütün hepsi yıllarca emek verilerek ve çalışılarak buralara getirilmiştir.

13 Şubat 2020’de yapılan bir habere göre Whatsapp’ın aktif olarak 2 milyar kullanıcı geçtiğini duyurmuştur. Şuan dünya nüfusu 8 milyara yaklaşmış bulunmaktadır yani dünyanın 4/1’i Whatsapp’ı anlık olarak aktif kullanmaktadır. Gerçekten Whatsapp için çok büyük bir başarı ve her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
2
angry
2
sad
1
wow
2