Whatsapp'a Dev Güncelleme

Whatsapp yeni güncelleme getirdi. Bazıözellik devredışı bırakıldı .

Whatsapp'a Dev Güncelleme

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yaptığı güncellemelerle kullanıcılarına çeşitli yenilikleri sunmaya devam ediyor. Son olarak WhatsApp birtakım radikal kararlar alındığını açıkladı. Bundan sonra WhatsApp'ta kullanıcılar mahkemelik olabilir. Yetkililer yapmış olduğu açıklamada kuralları ihlal eden kullanıcıların dava edileceğini duyurdu.


Geçtiğimiz aylarda telefonlar için Dark Mode/Karanlık Mod özelliği aktif edildi. Bilgisayardan kullanılan WhatsApp Web için de müjdeli haber geldi. Dark mode / koyu arayüz / siyah tema desteği WhatsApp Web'e de geliyor. WhatsApp'ı bilgisayardan kullanmak oldukça yakında daha rahat olacak.

QR kod ile profil paylaşma desteği geldi. WhatsApp'ın iOS platformundan sonrasında Android platformu için de beta olarak kullanıma sunmuş olduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak için QR kodlar oluşturmasını sağlıyor.

Kullanıcılar, kendi hesapları için oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek ya da dostlarının kodlarını taratabilecekler. Özellik WhatsApp Business kullananların işine fazlasıyla yarayacak.


Otomatik Mesaj

Yetkililer tarafınca açıklamada otomatik bildiri atılması ve diğer kullanıcıların rahatsız edilmesi gibi durumların saptanması durumunda sorumlu kişilere karşı yasal adımların atılacağını net olarak ifade edildi.

Gelen yeniliklerden birisi. Artık uygulamayı iki değişik cihazdan aynı anda kullanabilme imkanınız olacak.

Süresi dolan mesajlar

Bu sayede 1 gün, 1 hafta yada 1 ay sonra gönderdiğiniz mesajların silinmesini sağlayabileceksiniz. Böylece mesajlar iki taraf için silinmiş olur.

Depolama özelliği

Uygulamanın içinde yer alan fotoğraf, video, ses dosyası ve öteki dosyaların ne kadar yer kapladığı görülebilecek. Böylece fazla yer tutan dosyaların silinme işlemi rahatça yapabilecek.

Mesajı silme özelliği

Bu yeni mesaj silme özelliği ile WhatsApp'taki mesajların periyodik olarak silinmesi rahat bir hal alacak. Bu sayede artık devamlı olarak mesaj kutunuzu silmek zorunda kalmayacaksınız.

Tepkiniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
1
funny
0
angry
1
sad
0
wow
3