Windows 10'dan Windows 11'e nasıl geçilir?

Microsoft yakın bir zamanda Windows 11'i tanıttı ve akıllara Windows 10'dan Windows 11'e nasıl geçilir? sorusu geldi. Gelin şimdi lafı fazla uzatmadan Windows 11 nasıl kurulur ona bakalım.

Windows 10'dan Windows 11'e nasıl geçilir?

Herkese merhabalar arkadaşlar bildiğiniz üzere Microsoft yakın bir zamanda Windows 11'i tanıttı ve akıllara Windows 10'dan Windows 11'e nasıl geçilir? sorusu geldi. Bu yazımızda Windows 10 kullanıcısı olup bilgisayarını Windows 11'e yükseltmek isteyenlere rehberlik edeceğiz. Şimdi lafı fazla uzatmadan Windows 11 nasıl kurulur ona bakalım.

Windows 11 Nasıl Kurulur?

Windows 11 kurmak için öncelikle Windows Insider programına kayıt olmak gereklidir. Windows Insider programına kayıt olmak için: https://insider.windows.com/en-us/

tabi ki işlem bununlada bitmiyor şimdi ise işlemcim Windows 11'i destekliyor mu sorusunun cevabına bakalım

İşlemcim Windows 11 Destekliyor mu?

Yeni işletim sistemi olan Windows 11 yalnızca 64 bit (x64) işlemciler ve yalnızca Intel, AMD ve Qualcomm’un bazı modellerinde desteklenecek ve birçok eski bilgisayarı windows 11 yükseltmesinden mahrum edecek. Intel için bakacak olursak 8. Nesil ve üst nesil işlemciler aynı zamanda Celeron, Atom, Pentium ve Xeon ailelerinin tamamı desteklemeyecek.

Bilgisayardan işlemci ile windows 11 uyumluluğu kontrol etme

Evet işlemcimizin windows 11 ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için şu aşamaları takip edeceğiz.

  1. Ayarlar'ı açıyoruz.
  2. Sistem'e tıklıyoruz.
  3. Hakkında'ya tıklıyoruz.
  4. Aygıt Özellikleri bölümünden işlemci marka ve modelini kontrol ediyoruz.
  5. Sistemimizin Windows 11 için 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci gerektirdiğini unutmayalım.
  6. İşlemcimiz INTEL ise bu bağlantı üzerinden destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz.
  7. işlemciniz AMD ise bu bağlantı üzerinden destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Yükseltme yapabilmek için cihazınızın Windows 10 sürüm 2004 veya üzerini çalıştırıyor olması gerekir. Ücretsiz güncelleştirmeleri Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik'in Windows Update kısmında bulabilirsiniz.

işlemci Uyumlu 64 bit işlemci veya Çip Üzerinde Sistem (SoC) üzerinde 2 ya da daha fazla çekirdekli 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı.
RAM 4 gigabayt (GB).
Depolama Alanı 64 GB veya daha büyük depolama cihazı Not: Daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki "Windows 11 işletim sistemini güncel tutmak için depolama alanı hakkında daha fazla bilgi" kısmında bulabilirsiniz.
Sistem üretici yazılımı UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli. Bilgisayarınızın bu gereksinimi karşılamasının nasıl sağlanacağı hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.
TPM Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0. Bilgisayarınızın bu gereksinimi karşılamasının nasıl sağlanacağı hakkında yönergeler için buraya tıklayın.
Grafik kartı WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu.
Ekran Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit.
İnternet bağlantısı ve Microsoft hesabı Windows 11 Home sürümü için internet bağlantısı ve Microsoft hesabı gerekir.
Windows 11 Home'da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir. S modu hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.
Tüm Windows 11 sürümlerinde, güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet bağlantısı gerekir. Bazı özellikler için Microsoft hesabı gerekir.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0